KAYMAKAMIMIZ MEHMET OKUR’UN 10 NİSAN POLİS GÜNÜ KUTLAMA MESAJI

Türk toplumunun huzur ve güvenini sağlayan, devletin bölünmez bütünlüğüne yönelik her türlü yıkıcı ve bölücü faaliyetlere karşı koyan, bu uğurda gerektiğinde canını feda eden Türk Emniyet Teşkilatımız, Devletimizin temel kurumlarıyla varlığını devam ettirerek, vatandaşlarımızın huzur ve güven içinde yaşaması için, gece gündüz demeden çalışmaktadır.
Bugün 10 Nisan 1845’te kurulan ve Devletimizin en köklü ve en temel kurumlarından bir olan Türk Polis Teşkilatının kuruluşunun 174. yıldönümünü kutluyoruz. 
Devletimizin ve vatandaşlarımızın güvenliğini sağlamaya yönelik hizmetlerini, üstün görev anlayışıyla sürdüren Emniyet Teşkilatımız, kurulduğu günden beri kendini yenileyerek, bugün eğitilmiş personeli ve modern araç ve gereçleriyle ülkemizin gurur duyduğu kuruluşlardan biri haline gelmiştir. Yaptığı fedakârca çalışmalarla halkımızın takdirini kazanan, Emniyet Teşkilatımız toplumsal barışın en büyük güvencelerinden biridir. 
Gücünü anayasa ve kanunlardan alan Türk Polisi, bundan sonra da, Cumhuriyet'in ve kamu düzeninin kalkanı olma bilinciyle, hizmetlerini Atatürk ilkelerine, insan haklarına, hukukun üstünlüğüne ve kanunlara bağlı kalarak, görevini yapmaya devam edecektir. Polisimiz, temel insan haklarını gözeten ve koruyan uygulamaları, hukuk devleti anlayışının ve demokrasinin yerleşmesindeki büyük rolünün farkındadır.
Ancak, Toplumumuzun huzur ve güven içerisinde varlığını sürdürmesi, polisimizin daha başarılı olması, tabi ki sadece polisin çalışması ve polisiye tedbirlerle sağlanamaz. Kamu düzeninin ve toplumsal barışın sağlanması için suç ve suçlularla mücadelede, vatandaşımızın polisin yanında olması, gerekli toplumsal desteğin sağlanması, büyük önem taşımaktadır. 
Türk Polis Teşkilatının 174. kuruluş yıldönümünü coşkuyla kutlarken, vatanın ve milletin bölünmez bütünlüğü, Şanlı Türk Bayrağı ve Türk milletinin kutsal değerleri uğruna şehit olan emniyet mensuplarımıza Cenab-ı Allah’tan rahmet diliyor, malul ve gazilerimize şükranlarımı sunuyor, halen görev başında bulunan personelimize de sağlık, mutluluk ve başarılar diliyorum.
Saygılarımla

Mehmet OKUR
Beylikdüzü Kaymakamı