KAYMAKAMIMIZ MEHMET OKUR’UN 10 NİSAN POLİS GÜNÜ KUTLAMA MESAJI

10 Nisan 1845’te kurulan Türk Polis Teşkilatının kuruluşunun 173. yıldönümünü kutluyoruz. Türk toplumunun huzur ve güvenini sağlayan, devletin bölünmez bütünlüğüne yönelik her türlü yıkıcı-bölücü faaliyetlere karşı koyan, Türkiye Cumhuriyeti'nin köklü ve temel kurumlarından olan Emniyet Teşkilatımız, kanunları uygulayarak kamu düzeni ile toplumsal huzur ve güvenin sağlanmasına katkıda bulunmaktadır.

Devletimize ve vatandaşlarımıza karşı hizmetlerini, üstün görev anlayışıyla sürdüren Emniyet Teşkilatımız, kurulduğu günden beri kendini yenileyerek, bugün çağın bilim ve teknolojisine uygun, en üst seviyede eğitim almış, yüksek disiplin anlayışına sahip personeli ve modern araç ve gereçleriyle ülkemizin gurur duyduğu kuruluşlardan birisidir. Gelmiş olduğu noktada toplumdaki rolünün farkında olan Türk Polisi, şartlar ne olursa olsun vatandaşlarımıza karşı daima hoşgörülü, güler yüzle görevini yapmaya devam ederek milletimizin gönlündeki yerini koruyacaktır. Gücünü anayasa ve kanunlardan alan ve görevini yaparken insan haklarına, hukukun üstünlüğüne ve kanunlara bağlı kalan Türk Polisi, kamu düzeninin en büyük güvencelerinden biridir. Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal ATATÜRK,’ün “Polis; bir asker kadar disiplinli, bir hukukçu kadar hukuk adamı, bir anne kadar şefkatlı olmalıdır.” sözü, emniyet mensuplarımıza her zaman yol gösterecek bir rehberdir.

Toplumumuzun huzur ve güvenini sağlayan, devletin bölünmez bütünlüğüne yönelik her türlü yıkıcı ve bölücü faaliyetlere karşı koyan, bu uğurda gerektiğinde canını feda eden Türk Emniyet Teşkilatımız, Devletimizin temel kurumlarıyla varlığını devam ettirerek, vatandaşlarımızın huzur ve güven içinde yaşaması için, gece gündüz demeden çalışmaktadır. Bu zor görevi ifa ederken, kamu düzeninin ve toplumsal barışın sağlanması için, vatandaşımızın polisin yanında olması, teşkilat mensuplarımızın çalışma şevkini artıracaktır.

Emniyet mensuplarımızın üstün moral gücüyle daha başarılı bir şekilde görevini yapabilmeleri için, çeşitli sosyal, kültürel, maddi ve manevi sorunlarının çözümüne ilişkin gerekli düzenlemelerin yapılmasını gönülden diliyoruz. 
Türk Polis Teşkilatının 173. kuruluş yıldönümünü coşkuyla kutlarken,vatanın ve milletin bölünmez bütünlüğü, Şanlı Türk Bayrağı ve Türk milletinin kutsal değerleri uğruna şehit olan emniyet mensuplarımızı rahmetle anıyor, malullerimize ve halen görev başında bulunanlara sağlık, mutluluk ve başarılar diliyorum.

Mehmet OKUR
Beylikdüzü Kaymakamı