KAYMAKAMIMIZ MEHMET OKUR’UN ANNELER GÜNÜ MESAJI

Yeryüzündeki en kutsal görevi yerine getiren, bizleri hesapsız bir fedakârlıkla büyüten, hayatımız boyunca katıksız ve duru bir sevgiyle bağlandığımız, fedakârlık, hoşgörü ve sevginin timsali olan annelerimiz, yerleri asla doldurulamayacak en değerli varlığımızdır.

Bir insanın dünyaya gelişinden itibaren, üzerine titreyerek yaşama hazır hale getirmek, hayatın
sonuna kadar ise topluma ve ülkeye yararlı bir insan olarak yetiştirmeye çalışmak, kelimelerle ifade 
edilemeyecek kadar uzun ve meşakkatli bir iştir. Bedeli hiçbir şeyle ödenemeyecek olan bu sevgi, fedakârlık ve hoşgörü, annelerimize tanınan olağanüstü bir ayrıcalıktır.

Kaç yaşında olursak olalım, yaşadıkları sürece biz çocuklarına karşılıksız sevgi, şefkat ve fedakârlık duygularını hiç eksiltmeyen annelerimize değer vermek, sevgi, saygı göstermek ve yaşlandıklarında da, bize gösterdikleri ihtimamın aynısını onlara göstermek, en temel vazifemiz olmalıdır. Onlar bu sevgi ve 
saygıyı herkesten ve her şeyden daha çok hak etmektedir.

Annelerinin, evlatlarını yetiştirmek ve topluma yararlı bir insan haline getirmek için, kendi hayatlarından ve hayallerinden feragat etmeleri, onların fedakârlık abidesi olmalarından kaynaklanmaktadır.
Anne, karşılıksız özveri ve fedakârlığın yegâne örneğidir. Bu haslet, Yüce Yaradan tarafından 
annelerimize bahşedilmiştir. Nitekim annelerin önem ve ehemmiyetini Peygamberimizin “Cennet 
annelerin ayakları altındadır” sözüyle kutsal dinimiz de açık bir şekilde ortaya koymaktadır.

Sağlıklı, mutlu ve bilgili anneler, sağlıklı mutlu ve başarılı bir toplumun temelini oluştururlar. 
Yarının annesi olacak kız çocuklarımızın iyi yetiştirilmesi ve nüfusun yarısını oluşturan kadınların 
toplumda hak ettiği yere sahip olmaları, bu noktada çok büyük önem taşımaktadır. Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Kızlarını (geleceğin annelerini) okutmayan milletler, oğullarını manevi öksüzlüğe mahkûm etmiş demektir” ifadesi bu manada çok şey anlatmaktadır. Aydınlık, mutlu, müreffeh ve geleceğe umutla bakan bir Türkiye için, başta annelerimiz olmak üzere, bütün vatandaşlarımızın eğitim-öğretim seviyesinin yükseltilmesi ülkemizin 
yarınları için ehemmiyet arz etmektedir.

Yanımızdayken sonsuz huzur bulduğumuz ve dertlerimizi unuttuğumuz, dünyanın en kutsi görevini üstlenen annelerimizin Anneler Günü'nü kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

Mehmet OKUR
Beylikdüzü Kaymakamı