KAYMAKAMIMIZ MEHMET OKUR’UN YAŞLILAR HAFTASI MESAJI

Her yıl 18-24 Mart tarihleri arasında kutlanan Yaşlılar Haftası, yaşlılarımızı korumak, hayata bağlı kalmalarını sağlamak, hayatlarını kolaylaştırmak, hak ettikleri saygıyı ve sevgiyi göstermek insan hayatının zor, fakat özel bölümlerinden biri olarak sorunlarının çözülmesi bakımından önemlidir.
Baştan sona her dönem için farklı anlamlar taşıyan insan hayatı içinde, birey hangi yaşta olursa olsun, her zaman için kendi yetenek ve yaşına uygun şekilde, toplumsal hayata katılabildiği, üretken olabildiği ve çevresiyle sürekli iletişim içinde olduğu sürece, mutlu ve huzurlu olabilir. Yaşlılıkta, kişinin bedeninde ve ruhunda oluşan değişiklikler nedeniyle, günlük yaşam eskisine göre zorlaşmasına karşın, tecrübeyle yoğrularak zenginleşmiş bir hayat, insanlara farklı bir bakış açısı kazandırır. 
Bir toplumun gelenek ve göreneklerini, milli ve manevi değerlerini kuşaktan kuşağa aktararak geçmişle gelecek arasında köprü olan, her dönemin yaşlılarıdır. Yaşlılarımızın görgü, bilgi ve tecrübelerini gençlerle paylaşacakları, iletişim kuracakları ortamlarının bulunması, gençleri olgunlaştırdığı gibi enerjilerini yaşlılarımızla paylaşmalarını sağlayacaktır.
Millet olarak, birbirimize karşı duyduğumuz sorumluluk, sorunlarımıza gösterdiğimiz duyarlılık, dayanışma ve yardımlaşma geleneğimiz, ülkemizdeki nadide değerlerdendir. Günlük hayatı zorlaştıran şartları yaşlılarımız için kolaylaştırmak ve uyum sağlamalarında onlara yardımcı olmak konusunda, hepimize görevler düşmektedir. 
Bilindiği gibi gerek evlerinde gerekse huzur evlerinde devletin sosyal güvenlik imkanlarından faydalanarak yaşamlarını sürdürmeye çalışan binlerce yaşlımız vardır. Özellikle, huzur evlerinde kalan yaşlılarımızı ziyaret etmek, onlara yalnız olmadıklarını hissettirmek, insanın hayatının doğal süreçlerinden biri olan yaşlılığı olgunlukla karşılamak gerekir.
Yaşlılarımıza ve sorunlarına her zaman için duyarlı olduğumuzu ifade ediyor ve bu duygu ve düşüncelerle, tüm yaşlılarımızın “Yaşlılar Haftası”nı kutluyor; minnet ve şükran duygularımla onların yaşama bağlılıklarının hiç eksilmemesini, sağlık, mutluluk ve huzur içerisinde bir ömür geçirmelerini diliyor, saygılarımı sunuyorum.

Mehmet OKUR
Beylikdüzü Kaymakamı