KAYMAKAMIZ MEHMET OKUR’UN 18 MART ŞEHİTLER GÜNÜ ve ÇANAKAKKALE DENİZ ZAFERİNİN 103. YILDÖNÜMÜ MESAJI

Bugün Çanakkale Zaferi’nin 103. Yıldönümü .Tam 103 sene evvel göğsünü siper ederek büyük ecdadın bizlere yadigâr bıraktığı bu destansı zaferi gururla, minnetle, hem sevinç hem hüzünle döktüğümüz gözyaşları ile anıyoruz. Kutlu olsun.

Bu nasıl bir soydur ki Ötüken Ovası’ndan Viyana önlerine kadar töresini korumuştur? Söz konusu vatan olduğunda toprağa düştüğü bedenini vatan kılan; bu yüzdendir ki “ Bastığın yerleri toprak diyerek geçme tanı; düşün altında binlerce kefensiz yatanı! ” diye bahsedilen necip ecdadımız nasıl bir ruha sahiptir ki şüheda olup yurdun her bir karışından fışkırır?
Vatanımızın ve milletimizin bekası ile bağımsızlık ve özgürlüğümüz uğrunda canlarını bir an bile düşünmeden feda eden Aziz Şehitlerimizi Şehitler 
günü nedeniyle rahmet, minnet ve şükranla anıyoruz.

Milli mücadele yıllarından bugüne kadar, ülkemizin karşılaştığı her türlü tehlikeye karşı canlarını siper eden 
şehitlerimiz, ülkemizin bağımsızlığı ve bölünmez bütünlüğünün korunması, huzur ve güven içinde yaşamamız, milli çıkarlarımızın savunulması ve vatanımıza hizmet etmek için canlarını feda ederek, milletimizin gönlündeki yerlerini almışlardır. Bağımsızlığımızın, özgürlüğümüzün, vatan sevgimizin, birlik ve bütünlüğümüzün ölümsüzleşen simgeleri olan aziz şehitlerimiz, sonsuza kadar gönlümüzde yaşayacaktır.
Üzerinde yaşadığımız bu kutsal vatan toprakları, Ülkemizin devleti ve milletiyle bölünmez bütünlüğünün korunması uğrunda hayatlarını kaybeden kahraman şehitlerimizin bizlere mirasıdır.

Aziz şehitlerimizin kanlarıyla sulanmış vatan topraklarında özgürce yaşıyor, şanlı bayrağımız ihtişamla dalgalanıyorsa bunu şehitlerimiz ve kahraman gazilerimize borçluyuz. İşte bu nedenle bugün bizlere düşen görev, şehitlerimizin kanlarıyla sulanan ve bizlere emanet edilen bu kutsal topraklar üzerinde, atalarımızın güzel ülkemiz için ödedikleri büyük bedelin anlam ve öneminin farkına vararak, aynı bilinçle vatan topraklarına sahip çıkmak, Cumhuriyetimizi yeni kazanımlarla yarınlara taşımak, birlik ve beraberliğimizi korumak ve dünyanın çağdaş, kalkınmış ve güçlü ülkelerinden biri olma yolundaki hedefimize kararlılıkla yürümektir. 
Milletçe yürüdüğümüz bu kutlu yolda yakın geçmişimizde Milletimize, Polisimize, Milli irademizin tecelli ettiği yer 
olan Gazi Meclisimize Askerimize silah sıkarak devlete ve millete kasteden terörist bir kalkışmaya, bir çete hareketine maalesef hep birlikte şahit olduk. 
Memleketimizdeki huzur, istikrar ve güven ortamını bozmaya yönelik bu kahpe oyunun kahpe ve satılmış
aktörlerine en güzel cevabı yine yüce milletimiz tek 
bilek ve tek yürek olarak, kendilerine çevrilen namluların karşısında göğüslerini siper ederek ,tankların altına gözünü kırpmadan 
yatarak, destan yazarak en güzel cevabı vermiş, tarihte olduğu gibi bugün de Türk milletinin söz konusu vatan olduğunda gözünü kırpmadan canını seve seve feda edeceğini 249 şehit vererek tüm düşmanlarımıza ve dünyaya bir kez daha göstermiştir.

Bu milletin her ferdi gerektiğinde aziz vatanın birlik ve bütünlüğü ile kendisine tevdi edilen kutsal değerlerin savunmasında, gözünü kırpmadan seve seve can vermeyi onurlu bir görev sayar. 
Türk Milleti dünya durdukça, adaletinden ve kadirşinas kimliğinden ödün vermeden, Şanlı Türk Bayrağını bu semalarda gururla dalgalandırmaya azimlidir. 
Unutmayalım ki, tarih boyunca vatanını, bayrağını, namusunu ve istiklalini korumak için mücadele ederek toprağı ͞vatan͟ yapan aziz şehitlerimizin temiz kanlarıdır. 
Aziz milletimizin her bir ferdi, Türk adını tarihe altın harflerle yazdıran aziz şehitlerimizin bıraktığı zafer meşalesini, onursal ve vazgeçilmez milli bir görev olarak, dünya durdukça üstün bir özveri ve kahramanlıkla taşıyacaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle başta Ulusumuzun özgürlük ve bağımsızlık mücadelesini başlatan Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal ATATÜRK ve yakın silah arkadaşları olmak üzere tüm kahramanlarımızı, vatanı uğrunda canını bir an bile düşünmeden feda eden tüm şehitlerimizi, ebediyete intikal etmiş ve hayatta olan kahraman gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyor,18 Mart Şehitler Günü ve tarihte görülmemiş büyük bir cesaret ve inanç örneği sergilenerek kazanılan Çanakkale Deniz Zaferinin de 103. yıldönümünü kutluyor, sevgi ve saygılar sunuyorum.

Mehmet OKUR 
Beylikdüzü Kaymakamı