Beylikdüzü Kaymakamı

Ahmet Mesut DEMİRKOL


beylikdüzü kaymakamlığı

Beylikdüzü Kaymakamİ Ahmet Mesut Demirkol, 15.06.1951 Tire-İZMİR doğumlu olup, evli ve bir kız çocuk babasıdır. İlk ve Orta öğrenimini Tire'de tamamlamıştır. 1970 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilimler Fakültesine girmiş olup, 1974 yılında İktisat ve Maliye bölümünden mezun olmuştur. Bir süre banka müfettişliği görevini müteakiben uzun dönem askerlik görevini (1975) tamamladıktan sonra Şubat 1979 yılında İzmir Kaymakam Adayı sıfatıyla Kaymakamlık görevine başlamıştır.

Araklı, Kelkit ve Reşadiye İlçelerinde Kaymakam vekilliği yaptıktan sonra Gölhisar/Burdur, Posof/Kars, Tunceli Vali Yardımcılığı, Dinar/Afyon, Demirci/Manisa, Seydişehir/Konya, Marmaraereğlisi/Tekirdağ, Melikgazi/Kayseri, Silivri/İstanbul Kaymakamlıkları görevlerinde bulunmuş olup, halen 24.09.2011 tarihinden itibaren Beylikdüzü Kaymakamlığı görevini sürdürmektedir. Kaymakam A.Mesut Demirkol birçok Bakanlık Seminerlerine katıldığı gibi İçişleri Bakanlığınca İngiltere'de 8 ay İngilizce eğitimine gönderilerek İngilizce eğitimi almıştır.

Beylikdüzü
Kaymakamı
  • beylikdüzü kaymakamlığı
  • beylikdüzü kaymakamlığı
  • beylikdüzü kaymakamlığı
  • beylikdüzü kaymakamlığı
  • beylikdüzü kaymakamlığı

TÜKETİCİ HAKEM HEYETİ

BEYLİKDÜZÜ KAYMAKAMLIĞI

ÖNEMLİ DUYURULAR!

1. Tüketici konuları ile ilgili danışacağınız sorunlar için Beylikdüzü TÜKO-DER'i (0212 873 25 23) arayarak sorunlarınızı sorabilirsiniz. Kaymakamlık Tüketici Hakem Heyeti ofis çalışanları yoğunlukdan dolayı bu hizmeti vermeyebilirler.

2. Dilekçeniz Tüketici Hakem Heyeti ofisine verdiğiniz evraklarınızı internetten takip etmek için numara almayı unutmayınız.

3. Bankadan dosya paranızın iadesi için müracaattan önce önce ilgili bankanın genel müdürlüğüne iadeli taahütlü yazı yazınız. eğer bir ay içerisinde iade alamazsanız avans faizi ve manevi tazminatta dahil olmak üzere bu belge ile Tüketici Hakem Heyetine başvurmanız daha etkili olacaktır. Örnek dilekçe için tıklayınız.

DİLEKÇE DOLDURAN TÜKETİCİNİN DİKKATİNE….!

Herhangi bir işyerinden aldığınız ürün veya hizmette, bir kusur veya bir ayıp gördüğünüzde, Ve ilgili işyeriyle bu probleminizi çözemediğinizde, bu çözümsüz kalan konuyla ilgili tüm belge fatura ekstre sözleşme tutanak garanti belgesi vs.. ile birlikte Beylikdüzü İlçe Hakem heyetine başvurabilirsiniz, Ancak bu esnada aşağıdaki hususlara dikkat etmelisiniz.

1. Ya ikamet ettiğiniz yerin yada şikayetçi olduğunuz işyerinin Beylikdüzü olması gerekmektedir.

2. Hakem heyetimizin kararının bağlayıcı olması için şikayetinizin konusunun parasal değerinin 2.000 TL'yi aşmamasına dikkat ediniz, Eğer bu rakamı aşıyorsa kararımızın bağlayıcılığı olmaz, Bu yüzden İl Hakem Heyetine (Sirkeci) veya Tüketici Mahkemelerine (Çağlayan) başvurmalısınız.

3. Kurumumuzca dilekçenize sadece “Hakemlik” yapacağımızı unutmayınız, Bu yüzden haklı olduğunuzu açık ve anlaşılır bir yazıyla ifade etmeniz ve de dilekçenizdeki beyanınızı teyit edecek ve doğrulayacak belge ve delilleri mutlaka dilekçenize eklemeniz gerekmektedir ve yararınıza olacaktır.

4. Dilekçe formatının ilgili yerlerini doldurup şikâyetinizi de yazıp hakem heyetimizden ne istediğinizi net bir şekilde sonuç olarak belirtip, belge ve delilleriyle birlikte bu dilekçenize ekleyip imzalamayı unutmayınız.

5. Nüfus cüzdanınız bir adet, Diğer tüm evraklarınızdan da ikişer adet olmak üzere fotokopi çektirerek yarım kapak bir dosya içerisinde görevliye teslim edip, kayıt numaranızı alınız.

6. Teslim ettiğiniz şikâyet dilekçenizin gereğinin yapılmasının kanuni süresi 3 ay olup, Bu süre bitmeden hakem heyetimiz kararını verip sizleri haberdar edecektir. Ayrıca e-devlet şifrenizle dosyanızı takip edebilirsiniz

7. Konuyla ilgili ihtiyaç duyacağınız açıklamalar Ofiste görevli memur arkadaşlarca sizlere yapılacaktır, Onları da aşacak konular olduğunda Hakem heyeti Başkanına müracaat edebilirsiniz.

8. Islak imza olmadan postayla ve internetle müracaatın olmayacağı bilinmelidir.

9. Müracaatlar bizzat yapılmalı hiç kimsenin yerine müracaat kabul edilmemektedir.

10. Tüketici hakem heyeti olarak vatandaşa telefonla hizmetimiz yoktur. Bu yüzden ofisimize telefon bağlanmamaktadır. Tüketici hakları ile ilgili bilgilerinizi Beylikdüzü’nde şubesi bulunan TÜKO-DER (tüketici derneğinden ) edinebilirsiniz.

11. Aşağıdaki linklerimizde konusuna göre örnek müracaat formlarımız bulunmakta olup, çıktısını alıp doldurabilirsiniz. Diğer faaliyetlerimizi görebilirsiniz.

Mehmet ERDİL
T.H.H. Başkanı

BEYLİKDÜZÜ KAYMAKAMLIĞI ÖRNEK MÜRACAAT BAŞVURU FORMU İÇİN TIKLAYINIZ
BEYLİKDÜZÜ KAYMAKAMLIĞI ŞİKAYET EDİLEN FİRMA,ŞİRKET V.B. iŞYERLERİ AYLIK DÖKÜMÜ İÇİN TIKLAYINIZ
BEYLİKDÜZÜ KAYMAKAMLIĞI AYLIK TÜKETİCİ OFİS FAALİYETLERİ İÇİN TIKLAYINIZ
BEYLİKDÜZÜ KAYMAKAMLIĞI HAKEM HEYETİ TOPLANTI GÜNLERİ İÇİN TIKLAYINIZ
BEYLİKDÜZÜ KAYMAKAMLIĞI TOPLANTI GÜNLERİNDEN FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYINIZ
BEYLİKDÜZÜ KAYMAKAMLIĞI 6502 SAYILI TÜKETİCİ KANUNU İÇİN TIKLAYINIZ