Beylikdüzü Kaymakamı

Adem ÜNAL


Adem ÜNAL

1967 Isparta doğumludur. İlk, orta ve lise eğitimini Isparta’ da tamamlamıştır. 1985 yılında Ankara Üniversitesi, Siyasal Bilgiler Fakültesi, Çalışma Ekonomisine kaydoldu ve 1989 yılında mezun oldu. 1990 yılında Kaymakamlık sınavını kazandı Çorum Bayat ve Burdur Altınyayla İlçelerinde vekâlet görevi, Niğde Çiftlik, Tunceli Hozat, Diyarbakır Lice Kaymakamlığı, Rize Vali Yardımcılığı, İyidere, Derepazarı, Kalkandere ve İkizdere Kaymakam vekilliği, Gaziantep Vali Yardımcılığı,İncirliova Kaymakamlığı görevlerinden sonra 2015 yaz kararnamesiyle Beylikdüzü Kaymakamlığına atandı.

Beylikdüzü
Kaymakamı
  • beylikdüzü kaymakamlığı
  • beylikdüzü kaymakamlığı
  • beylikdüzü kaymakamlığı
  • beylikdüzü kaymakamlığı
  • beylikdüzü kaymakamlığı
  • beylikdüzü kaymakamlığı

TÜKETİCİ HAKEM HEYETİ

BEYLİKDÜZÜ KAYMAKAMLIĞI

ÖNEMLİ DUYURULAR!

1. Tüketici konuları ile ilgili danışmak istediğiniz bilgiler için Beylikdüzü TÜKO-DER (212 873 25 23) arayarak sorularınızı sorabilirsiniz. Kaymakamlık Tüketici Hakem Heyeti ofis çalışanları yoğunluktan dolayı bu hizmeti veremeyebilirler.

2. Başvuru dilekçeniz ile ilgili; Tüketici Hakem Heyeti ofisine verdiğiniz evraklarınızın sonucunu internetten de (tuketicisikayeti.tuketici.gov.tr adresinden e-devlet şifreniz ile) takip edebilmek için numara almayı unutmayınız.

3. Başvurular Tüketici Hakem Heyeti Yönetmeliğinin 23. Maddesi 1. bendi kapsamında 6 ay-1 yıl arasında sonuçlanmaktadır. Başvuru sonucu çıkan kararınız Mernis’te kayıtlı adresinize postalanmaktadır..

DİLEKÇE DOLDURAN TÜKETİCİNİN DİKKATİNE….!

Herhangi bir işyerinden aldığınız ürün veya hizmette; bir kusur veya bir ayıp görüp ilgili işyeriyle bu probleminizi çözemediğiniz taktirde, bu çözümsüz kalan konuyla ilgili tüm delil niteliği taşıyan belgeleriniz ile birlikte (fatura, ekstre, sözleşme, tutanak, garanti belgesi vs…) Beylikdüzü İlçe Tüketici Hakem heyetine başvurabilirsiniz.

Ancak bu esnada aşağıdaki hususlara dikkat etmeniz gerekmektedir.

1. Ya Mernis’te kayıtlı ikametgah adresinizin ya da şikayetçi olduğunuz işyerinin (bankaların ise sözleşme yapılan şubesinin) Beylikdüzü olması gerekmektedir.

2. Hakem heyetimize yapılacak başvurularda şikayet konusunun parasal değerinin 2.199,00 TL'yi aşmaması gerekmektedir. Eğer bu rakamı aşıyorsa İl Hakem Heyetine (Sirkeci) veya Tüketici Mahkemelerine (Çağlayan) başvurmalısınız.

3. Kurumumuzca dilekçenize sadece “Hakemlik” yapacağımızı unutmayınız. Bu yüzden haklı olduğunuzu açık-anlaşılır bir yazıyla ifade etmeniz gerekmekle birlikte; dilekçenizdeki beyanınızı teyit edecek-doğrulayacak belge ve delilleri mutlaka dilekçenize eklemeniz gerekmektedir.

4. Başvuru yapmak için dilekçe formatının ilgili yerlerini doldurduktan sonra delillerini de ekleyip imzalamayı unutmayınız. Ayrıca nüfus cüzdanından bir adet, diğer tüm evraklarınızdan da ikişer adet olmak üzere fotokopi çektirerek yarım kapaklı karton bir dosya içerisinde şahsen görevliye teslim ederek kayıt numaranızı alınız.

5. Başvuru işlemleri yapılırken müracaat sahibinin imzası da gerektiği için BAŞKASI ADINA BAŞVURUDA bulunamazsınız. Ancak TÜBİS sistemi üzerinden (tuketicisikayeti.tuketici.gov.tr) T.C.Numaranız ve e-devlet şifreniz ile giriş yaparak şikayet formunu doldurabilirsiniz. Bu formu doldurup, çıktı alıp imzaladıktan sonra (2’şer adet) şikayet delillerinizi de ekleyerek (2 adet fotokopi) yarım kapaklı karton dosya içinde posta yoluyla da müracaat edebilirsiniz (Islak imza olmadan geçersizdir).

6. Aşağıdaki linklerimizde diğer faaliyetlerimizi görebilirsiniz.

Mehmet ERDİL
T.H.H. Başkanı

BEYLİKDÜZÜ KAYMAKAMLIĞI AYLIK TÜKETİCİ OFİS FAALİYETLERİ İÇİN TIKLAYINIZ
BEYLİKDÜZÜ KAYMAKAMLIĞI HAKEM HEYETİ TOPLANTI GÜNLERİ İÇİN TIKLAYINIZ
BEYLİKDÜZÜ KAYMAKAMLIĞI TOPLANTI GÜNLERİNDEN FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYINIZ
BEYLİKDÜZÜ KAYMAKAMLIĞI 6502 SAYILI TÜKETİCİ KANUNU İÇİN TIKLAYINIZ